Bio – Deanna Barešová

Deanna Barešová
Ředitelka LEAP ZŠ Jarov
dbaresova@leapcz.com

DEANNA BAREŠOVÁ

Jméno a příjmení:
Deanna Nadine Barešová

Přezdívka:
"Miss Deanna" se tady v Čechách stalo mým druhým jménem. Přátelé a rodina v Americe mne oslovují "Dede".

Tři anglická slova z písmen mého jména a příjmení:
soar, adore, brave

Vzdělání:
bakalářský titul v oboru “Journalism” s vedlejší specializací “Political Science” na San Jose State University v Kalifornii. TEFL certifikát

Rodina:
Pocházím ze středně velké rodiny. Mám jednoho staršího bratra. Jsem vdaná a mám dvě děti – dceru Soňu a syna Čendu.

Záliby:
Miluji dlouhé procházky, běhání a plavání. Také čtu ráda objemné knihy a jsem dost rychlým čtenářem! Ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Jsem velkou milovnicí zvířat, ale bohužel doma žádné domácí mazlíčky nemáme.

Cestování:
Procestovala jsem celou Evropu. Ráda bych navštívila Japonsko a Nový Zéland, a také více prozkoumala Spojené státy a Mexiko.

Zajímavost o mně (třeba i pro zasmání):
Vyrůstala jsem v Half Moon Bay, světovém městě dýní, kde se každý rok koná dýňový festival a váží se ta největší. Vítězná dýně v loňském roce vážila 1250 kilogramů!

Proč ráda učím:
Když chodím do školy a slyším děti, jak mne zdraví “Hello Miss Deanna” a chtějí si se mnou anglicky popovídat, jsem velmi šťastná a uvědomuji se, že vše, co dělám, za to stojí.

Proč jsem dobrá učitelka:
Myslím, že v tom, co dělám, jsem úspěšná, protože se mi podařilo sestavit a udržet  neuvěřitelně dobrý základní tým lidí, kteří velmi tvrdě pracují a díky jejich podpoře a oddanosti funguje LEAP dobře a hladce. Myslím si, že ke svému týmu přistupuji čestně a s pochopením, a že dokáži přívětivě a empaticky komunikovat se studenty, rodiči a svými kolegy.

Moje rada studentům:
Ať se angličtina stane běžnou součástí vašeho dne a života. Do hodin se aktivně zapojujte a nebojte se dělat chyby. Když to nebudete zkoušet, těžko se něco nenaučíte.

Moje cíle pro školní rok:
Doufám, že moji učitelé připraví pro své studenty poutavé a efektivní hodiny tak, abychom všichni viděli jejich motivaci a pokrok. Také doufám, že moji učitelé chodí do školy rádi a ve své práci cítí podporu.

Moje životní motto: “You can’t cross the sea merely by standing and staring at the water.” - Rabindranath Tagore