Bio – Alice Krištůfková

Alice Krištůfková
akrisufkova@leapcz.com

ALICE KRIŠTŮFKOVÁ

Jméno a příjmení:
Alice Krištůfková

Přezdívka:
-

Tři anglická slova z písmen mého jména a příjmení:
art, love, face

Vzdělání:
Obchodní akademie, Střední škola Cestovního ruchu, Sociálně Právní akademie, Studium angličtiny na East Berkshire College v Anglii, ZZA - zdravotnický kurz

Rodina:
Pocházím ze středně velké rodiny. Nemám sourozence, ale řadu bratranců se kterými jsem vyrůstala. Bydlím v Praze, jsem vdaná a mám dva syny Lukáše a Tomáše. Máme zlatého psa retrívra Bonda.

Záliby:
Sportuji, věnuji se pejskovi, ráda chodím za kulturou – divadlo a výtvarné umění, cestuji, mám ráda přírodu. Oba synové hrají závodně tenis a to je intenzivní aktivita pro celou rodinu i během víkendů.

Cestování:
Cestovala jsem po Evropě, Velké Británii. Ráda bych se podívala do Ameriky a Austrálie.

Zajímavost o mně (třeba i pro zasmání):
Miluji psy všech plemen, oslovuji je i na ulici a skvěle si rozumíme, plno lidí to nechápe. 10 let jsem se věnovala baletu.

Proč ráda učím:
Když začínáme s prvňáčky u obrázků a abecedy, později píšeme a čteme a v 5. třídě vidíme u dětí obrovský kus práce a pokrok, kdy v angličtině samostatně komunikují, je to skvělý pocit.

Proč jsem dobrá učitelka:
Stále se věnuji studiu angličtiny v rámci soukromých hodin. Devět let pracuji s nadšením v oboru. Mám ráda děti, jsem empatická a povzbuzující. Žila jsem a pracovala v Anglii jako au-pair.

Moje rada studentům: 
Mluvte, poslouchejte angličtinu, čtěte knížky. Chyby jsou pro nás pozitivní, díky nim se učíme a proto se je nebojíme dělat. Ptejte se!

Moje cíle pro školní rok:
Mým cílem jsou hodiny pestré, zábavné, motivující a zároveň koncipované tak, aby si děti z hodiny co nejvíce odnesly a čas pro sebe maximálně využily. Jsem otevřená všem nápadům a výzvám. Mám ráda jasnou a přímočarou komunikaci.

Moje životní motto:
„Když nemůžeš, tak přidej."
„Chválit a povzbuzovat je stokrát účinnější než hrozit a trestat."