Bio – Will Olson

Will Olson
wolson@leapcz.com

WILL OLSON

Jméno a příjmení:
William Michael Olson

Přezdívka:
Will

Tři anglická slova z písmen mého jména a příjmení:
slam, camel, won

Vzdělání:
Studoval jsem „International Business“ na University of Wisconsin La Crosse a jsem držitelem certifikátů TEFL a TEFL pro děti a mládež od školícího centra The Language House v Praze.

Rodina:
Pocházím ze středně velké rodiny v Milwaukee ve Wisconsinu, Spojených státech. Jsem nejstarší ze tří sourozenců. Mám mladšího bratra, Franka, a mladší sestru, Sarah.

Záliby:
Rád objevuji nová místa v Praze, cestuji a trávím čas se svými přáteli.

Cestování:
Norsko, Čína a Maroko patří k oblíbeným místům, která jsem procestoval. Velice rád bych navštívil Nový Zéland. Obrázky z této země vypadají tak neuvěřitelně!

Zajímavost o mně (třeba i pro zasmání):
Mám falešné přední zuby. (Ty pravé jsme si vyrazil při sáňkování, když mi bylo sedm.)

Proč rád učím:
Miluji výuku angličtiny kvůli vztahům, které jsem si dokázal se studenty vytvořit. Díky učení jsem poznal mnoho neuvěřitelných lidí. Angličtina je navíc jediným předmětem, ve kterém můžete vyučovat více předmětů najednou. V našich hodinách mluvíme o přírodních vědách, historii a mnoha dalších věcech.

Proč jsem dobrý učitel:
Myslím, že jsem dobrý učitel, protože dobře komunikuji s ostatními lidmi, snažím se jim vyjít vstříc a pochopit, co jim dělá problémy. Také se ze všech sil snažím vytvořit svým studentům zábavné prostředí, ve kterém se budou cítit uvolněně a budou si věřit.

Moje rada studentům:
Nebojte se dělat chyby! Chybami se člověk učí!

Moje cíle pro školní rok:
Osobně si přeji, abych si lépe organizoval hodiny a materiály. Co se týká studentů, byl bych rád, kdyby do konce školního roku získali větší jistotu v mluvení. Mé cíle v rámci týmu vyučujících jsou takové, aby každý jednotlivec každý den dělal pro své studenty to nejlepší, co umí.

Moje životní motto:
„If you want to go fast, go alone. If you want to go far, go together." (African Proverb)