Homework due Monday, 27.4.: SB str. 126
Test Day: Ve středu 22.4. máme v plánu napsat si opakování z Unit 8. Bude obsahovat slovní zásobu na téma vesmír, z gramatiky pak budoucí čas a příslovce. K opakování můžete využít videa v horní části této stránky a Practice Extra na platformě Cambridge One.
Spelling Game – na zahřátí jsme si zahráli hru, při které jsme se snažili ve stanoveném časovém limitu vyhláskovat všechna slovíčka z Unit 8.
Portfolio: rozdělili jsme se na dvě skupiny – jedna luštila zamotané věty a druhá zamotaná slovíčka, poté jsme se vyměnili např. steploece = telescope, ekotre = rocket; friend/hurt/my/leg/badly/his = My friend hurt his leg badly. door/the /quietly/close = Close the door quietly.
Question of the Day: ptali jsme se a odpovídali, čím budeme, až vyrosteme – What will you be when you grow up?
Bookwork:
WB str. 100 cv. 1, 2
Unit 8 vocabulary: planet, rocket, UFO, star, comet, telescope, astronaut, moon, space station, planetarium, alien
Other information:
Checking homework – zkontrolovali jsme si domácí úkol.
Planet presentation – prezentovali jsme spolužákům planetu, kterou jsme si v minulé hodině vymysleli.
Mash Game – zahráli jsme si novou hru, při které jsme procvičovali budoucí čas. Nejprve jsme napsali čtyři země, domácí mazlíčky, typy aut a povolání. Poté jsme pomocí spirály zjistili číslo, pomocí kterého jsme vyškrtávali jednotlivá slova, až nám z každé kategorie zbylo jen jedno. Z nich jsme pak vytvořili věty v budoucím čase a napsali, kde budeme žít, jaké auto a jakého domácí mazlíčka budeme mít a čím budeme.
Adverbs Review – k přídavným jménům jsme tvořili příslovce (např. good – well, bad . badly, happy – happily, dangerous – dangerously, ...)




