27.4.

Homework due Monday, 4.5.: WB str. 106 (budeme probírat ve středu)

Library: prosíme o vracení anglických knih z knihovny. Předem děkujeme.

Test Day: Ve středu 29.4. máme v plánu napsat si opakování z Unit 8. Objeví se v něm názvy zemí a jejich vlajky (doporučujeme podívat se do mapy, na jakém kontinentu země leží); z gramatiky pak tvoření otázek a záporných oznamovacích vět v minulém čase. Nezapomeňte si procvičit i nepravidelná slovesa. K opakování můžete využít videa v horní části této stránky a Practice Extra na platformě Cambridge One.

Brain Break: na zahřátí jsme si zahráli pohybovou hru.
Portfolio: doplňovali jsme do vět slovesa v minulém čase např. 1. We ate pasta for dinner, but we ___ (didn’t eat) soup. 2. We played volleyball, but we ___ (didn’t play) basketball. 3. We went to the cinema, but we ___ (didn’t go) to the zoo.
Question of the Day: ptali jsme se a odpovídali, jaká je naše nejoblíbenější letní aktivita – What’s your favourite summer activity?
Bookwork:
WB str. 101 cv. 1, 2
SB str. 100 cv. 2
Unit 8 vocabulary: Egypt, Argentina, India, Australia, Mexico, Brazil, Chile, China, Spain, Turkey, country, flag, continent, eat – min. čas ate
Other information:
Checking homework – zkontrolovali jsme si domácí úkol.
Bingo – zahráli jsme si Bingo a při tom jsme opakovali minulý čas sloves.
Question words – zopakovali jsme si slova, která stojí na začátku otázky – what, where, when, who, which, why, how.