16.09.

Nejdříve jsme si řekli jak se máme.

Dnes jsme dostali první domácí úkol:

HOMEWORK: Workbook str. 4 a 5 na úterý 23.9.2025

UPOZORNĚNÍ
Prosíme všechny, kteří jsou, budou nebo byli nepřítomni, aby si vždy doplnili učivo podle našich webových stránek a to včetně úkolů. Až se vrátí do školy měli by znát učivo, mít doplněná cvičení a měli by mít hotové všechny úkoly, které se zadávali když chyběli. Děkujeme

Dnes jsme začali opakováním slovíček, která jsme se naučili v prvním roce programu LEAP. Hráli jsme šarády, 10 vteřin obrázek a další hry s flashkartami.

V druhé polovině jsme si zopakovali základní gramatiku z prvního ročníku: Is it a…?, What´s his/her favorite…?, There is/are.

Zahráli jsme si i pár her na interaktivní tabuli.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

16.09.

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou.

Dnes jsme dostali první domácí úkol:

HOMEWORK: Workbook str. 4 na úterý 23.9.2025

UPOZORNĚNÍ
Prosíme všechny, kteří jsou, budou nebo byli nepřítomni, aby si vždy doplnili učivo podle našich webových stránek a to včetně úkolů. Až se vrátí do školy měli by znát učivo, mít doplněná cvičení a měli by mít hotové všechny úkoly, které se zadávali když chyběli. Děkujeme

Dnes jsme začali s naším ABC bookem a písmenkem A. Nejdříve jsme se podívalil na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku A a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko A do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky. Prosíme doma zopakovat video s písmenkem A, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Pracovali jsme se Student Bookem a seznámili jsme se s našimi hrdiny a jejich jmény – Thunder (je silák), Whisper (mluví se zvířaty), Misty (umí být neviditelná), Flash (je rychlá). (strana 4)

Protáhli jsme se s jógou a písmenky,

Ve Student booku na straně 5 jsme se naučili (nebo zopakovali čísla 1-10

Na konec hodiny jsme pracovali s Workbookem na straně 5 a udělali si cv. 1 a 3

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

11.09.

Nejdříve jsme si řekli jak se máme.

Potom jsme se protáhli s písničkou.

Řekli jsme si vše o sobě a vyplnili si pracovní list All about me… napsali si, jak se jmenujeme, nakreslili jsme se, celou naši rodinu, oblíbené zvířátko a pod.

Zahráli jsme si rozmotávanou – postavili jsme se do skupinek, Miss Quetz nám propojila ruce a my se museli rozmotat do kroužku, používali jsme nová slovíčka…

V průběhu hodin jsme pracovali i na našem tablu a podívejte se, jak se nám povedlo 🙂

Na konec hodiny jsme si podepsali certifikát jak se budeme chovat o hodinách LEAP

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázek pro naše avatary 🙂

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

11.09.

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou.

Dnes jsme si řekli vše o nás. Na pracovní list All about me… jsme si napsali naše jména, nakreslili sami sebe, naši rodinu, oblíbené zvířátko…

V průběhu hodin jsme pracovali i na našem tablu a podařilo se nám ho dokončit 🙂

Zahráli jsme si rozmotávanou – postavili jsme se do skupinek, Miss Quetz nám propojila ruce a my se museli rozmotat do kroužku, používali jsme nová slovíčka…

Na konec hodiny jsme si podepsali certifikát jak se budeme chovat o hodinách LEAP

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

09.09.

Dnes byla naše první hodina LEAP angličtiny.

Na začátek jsme se spolu seznámili pomocí pohybů. Každý řekl svoje jméno a předvedl pohyb – např. taneček a ostatní to potom opakovali s jeho jménem.

Ukázali jsme si knížky a zadali si nový domácí úkol – kdo ještě nemá zaregistrované učebnice, má to udělat co nejdříve.

Představili jsme si naše portfólia – sešity, do kterých budeme o hodinách psát. Podepsali jsme si je a vymalovali si první stránku, abychom si je příště už poznali.

Zahráli jsme si hru Snatch! Učili jsme se toho např. jak se řekne dotkni se hlavy, nohou, atd…

Seznámili jsme se s pravidly jaká budeme ve škole dodržovat – např. mluvit anglicky, nepošťuchovat se, nepomlouvat se…

Řekli jsme si jak budeme používat Class Dojo – hodnocení ve třídě. Děti budou získávat body např. za domácí úkoly, za snahu ve třídě, za pomáhání, za mluvení anglicky apod. V této chvíli má každý student přiřazené nevylíhnuté vajíčko… brzy řekneme kolik musí získat bodů, aby se mu vajíčko vylíhlo.

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

Na konec hodiny jsme si vymalovali naše maskoty – Arctic Hares a příště budeme již dávat dohromady naše tablo 🙂

Uvidíme se zase ve čtvrtek!

09.09.

Dnes byla naše první hodina LEAP angličtiny.

Na začátek jsme se spolu seznámili pomocí pohybů. Každý řekl svoje jméno a předvedl pohyb – např. taneček a ostatní to potom opakovali s jeho jménem.

Ukázali jsme si knížky a zadali si nový domácí úkol – kdo ještě nemá zaregistrované učebnice, má to udělat co nejdříve.

Představili jsme si naše ABC booky. Podepsali jsme si je a vymalovali si první stránku, abychom si je příště už poznali.

Zahráli jsme si hru Snatch! Učili jsme se toho např. jak se řekne dotkni se hlavy, nohou, atd…

Seznámili jsme se s pravidly jaká budeme ve škole dodržovat – např. mluvit anglicky, nepošťuchovat se, nepomlouvat se…

Řekli jsme si jak budeme používat Class Dojo – hodnocení ve třídě. Děti budou získávat body např. za domácí úkoly, za snahu ve třídě, za pomáhání, za mluvení anglicky apod. V této chvíli má každý student přiřazené nevylíhnuté vajíčko… brzy řekneme kolik musí získat bodů, aby se mu vajíčko vylíhlo.

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

Na konec hodiny jsme si vymalovali naše maskoty – Snowy Owls a příště budeme již dávat dohromady naše tablo 🙂

Uvidíme se zase ve čtvrtek!