02.10.

POZOR! v úterý 7.10. budeme psát testík z Unit 0.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 119 na úterý 7.10.2025

Nejdříve jsme si řekli jak se máme.

Dnes jsme hlavně opakovali k testíku.
Zahráli jsme si Rock, Paper, Scissors se slovíčky.
Zopakovali jsme si There is /There are,

Zahráli jsme si hru s A a An – jak patří ke slovům. Zopakovali jsme si jak vypadá jednotné a množné číslo v angličtině.

Podívali jsme se na test, který nás čeká a zjistili jsme, že to není nic těžkého, budeme ale potřebovat zopakovat si spelling slovíček.

Zahráli jsme si Vocabuzz se slovíčky, která budeme potřebovat k testíku.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
A pozor krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



02.10.

POZOR! v úterý 7.10. budeme psát testík z Unit 0.

Nezapomeňte na domácí úkol: HOMEWORK: Workbook str. 118 na úterý 7.10.2025 začali jsme spolu s číslem 2 a 3, děti mají za domácí úkol nahlas říct číslo a zapsat jeho první písmenko (kdo umí psát, může napsat celé slovo)

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou a abecedou,

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem F Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku F a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko F do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem F, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Dnes jsme opakovali k testíku. Zopakovali jsme si barvy a čísla.
Potom jsme se podívali na testík a prošli jsme si z čeho testík bude. Nemusíte mít obavy – testík je hlavně o kroužkování správných odpovědí.

Na tabuli jsme se učili jak psát a číst čísla – 3 – THREE, 4- FOUR… aby je děti poznali i v psané formě.
potom jsme si ještě vysvětlili jak obtahovat čáru, která vede od postaviček k balonkům.

Na konec hodiny jsme si pověděli pohádku dvou kamarádech.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO. Krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče aby si s dětmi nejakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

30.09.

POZOR! v úterý 7.10. budeme psát testík z Unit 0.

Nejdříve jsme si řekli jak se máme. Poslechli jsme si Hello Song.

MDR: udělali jsme si cvičení s gramatikou There is/there are. Tak jak bude v testíku.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový
HOMEWORK: Workbook str. 119 na úterý 7.10.2025

Podívali jsme se na video a zopakovali jsme si slovíčka Classroom s videem.

Psali jsme si slovíčka na tabulky podle obrázků.

Zahráli jsme si Duel s Flashkartami.

Zahráli jsme si Jumping Game.

Zahráli jsme si hry na interaktivní tabuli – Cinema a Sentence Stacker.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
A pozor krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



30.09.

POZOR! v úterý 7.10. budeme psát testík z Unit 0.

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou.

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem E. Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku E a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko E do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem E, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol z minulého týdne a zadali si nový
HOMEWORK: Workbook str. 118 na úterý 7.10.2025 začali jsme spolu s číslem 2 a 3, děti mají za domácí úkol nahlas říct číslo a zapsat jeho první písmenko (kdo umí psát, může napsat celé slovo)

Zahráli jsme si Telephone Game (tichou poštu).

Hráli jsme hry na interaktivní tabuli – cinema.

Podívali jsme se na písničku How old are you?

Pracovali jsme se SB na straně 118 a udělali jsme si cvičení.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO. Krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče aby si s dětmi nejakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

25.09.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 7 a 9 na úterý 30.9.2025

Nejdříve jsme si řekli jak se máme. Poslechli jsme si Hello Song.

Poslechli jsme si příběh ve SB na straně 8-9 a potom jsme si ho přečetli a podívali jsme se na video.

Udělali jsme s cvičení ve WB na straně 8.

Udělalil jsme si cv. 2 na straně 118 ve WB.

Zahráli jsme si hry s Cambridge One a slovíčky.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
A pozor krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



25.09.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 7 na úterý 30.9.2025

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou.

Dnes jsme začali s naším ABC bookem a písmenkem D. Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku D a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko D do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem D, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Protáhli jsme se s Rainbow Relaxation

Ve dvou skupinách jsme si zahráli Colors Hopscotch

Pracovali jsme se SB na straně 8-9 a poslechli jsme si příběh, poslechli jsme si ho a podívali jsme se na video.

Ve WB jsme si vypracovali cvičení na straně 8, na straně 9 cv. 3

Rozdělili jsme si body v našem DOJO. Krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče aby si s dětmi nejakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

23.09.

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali nový:
HOMEWORK: Workbook str. 7 na úterý 30.9.2025

Dnes jsme začali s naším ABC bookem a písmenkem C. Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku C a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko C do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem C, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Opakovalil jsme si čísla 1-10 – položili jsme čísla po učebně a děti chodili k číslům podle toho jak je Miss Quetz říkala.

Protáhli jsme se s tancem Super Hero Dance Video

Pracovali jsme se SB na straně 7 a prošli jsme si barvy.

Zahráli jsme si hru Color Touch, každý řekl jednu barvu a všichni si na ni museli sahnout – např tričko, něco na zdi…

Zahráli jsme si Color Musical Chair

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.

A pozor krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Děkujeme všem za zaslané obrázky avatary připravujeme k vylíhnutí 🙂

23.09.

Nejdříve jsme si řekli jak se máme. Poslechli jsme si Hello Song.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový
HOMEWORK: Workbook str. 7 a 9 na úterý 30.9.2025

Procvičili jsme si gramatiku There is/there are ve větách.

Poslechli jsme si písničku ve SB na straně 6 a ve WB jsme si udělali na straně 6 cvičení.

Ve SB jsme si probrali gramatiku na straně 7 – Imperatives

Udělalil jsme si cv. 2 na straně 118 ve SB – Language Focus

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
A pozor krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

18.09.

HOMEWORK: Workbook str. 4 a 5 na úterý 23.9.2025

Nejdříve jsme si řekli jak se máme.

Podívali jsme se na video s novými slovíčky na našich webových stránkách, prosíme opakovat slovíčka s videem – pomůže při zvládnutí výslovnosti. (Děti by měli umět všechna slovíčka do příštího úterý, abychom s nimi mohli pracovat dále.)

Dnes jsme začali se Student´s bookem na straně 4 a učili jsme se slovíčka.

Zahráli jsme si několik her se slovíčky – What´s missing? Říkali jsme si slovíčka a dotýkali se věcí ve tříde. Zahráli jsme si se slovíčky 10 Second Picture.

Pracovali jsme se SB na straně 5 a vysvětlili si gramatiku There is/ There are a podívali jsme se na video s Penny.

Zahráli jsme si několik her s Cambridge One.

Potom jsme si na straně 118 ve SB udělali cvičení 1.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂

V tuto chvíli vypadá vajíčko takto:

A takto může třeba vypadat až se vylíhne:

Chtěla bych vás proto poprosit, abyste si s vaším potomkem zvolili jakýkoli obrázek (ideálně z internetu) a poslali mi ho, co nejdříve na jhrubesova@leapcz.com abych ho mohla vaší dceři nebo synovi připravit až se bude mít vylíhnout (obrázek může být, zvířátko, hračka, malůvka, měli jsme i fotbalistu nebo robota 🙂

18.09.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 4 na úterý 23.9.2025

Řekli jsme si jak se máme a pak se protáhli s písničkou.

Dnes jsme začali s naším ABC bookem a písmenkem B. Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku B a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko B do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem B, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Zahráli jsme si šarády s našimi hrdiny a jejich jmény – Thunder (je silák), Whisper (mluví se zvířaty), Misty (umí být neviditelná), Flash (je rychlá).

V kroužku jsme si zahráli hru What´s your name? a How old are you? A potom jsme si zahráli hru Journalist – chodili jsme po třídě se seznamem jmen a ptali jsme se navzájem otázku What´s your name? ukázali jsme si své jméno a dali si otázku How old are you? a napsali odpověď vedle jména.

podívali jsme se na ABC Freeze Dance Video

Pracovali jsme se Student´s bookem na straně 6 a poslechli jsme si Song.

Potom jsme si ve Workbooku na straně 6 udělali cvičení k písničce.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.

Děkujeme všem za zaslané obrázky avatary připravujeme k vylíhnutí 🙂