30.1.

HW: AB 47/2

Introduction – přivítali jsme se písní (Unit 5 Song – PB 49/2), kterou jsme si zazpívali

Portfolio – rozluštili jsme pomíchaná písmenka (gel – leg, chtosma – stomach, cabk – back)

Exercises

  • AB 46/1
  • AB 46/2
  • AB 47/1
  • AB 48/1
  • PB 47/3
  • PB 47 – What’s the matter?

Activity

A, Review – Body parts – Zopakovali jsme si části těla (ear, tooth,…)

B, Flashcards – Illnesses and body parts – na kartičkách jsme si ukázaly různé bolesti a části těla zároveň (cough, backache,…)

C, Game – Snatch it – rozdělili jsme se do dvojic, všichni jsme předváděli zadané téma (např. stomach-ache), a když se ozvalo heslo ,,snatch it”, museli jsme jako první vzít kostku, co ležela na zemi (kombinace rychlosti se znalostmi)

D, Game – Frog on a log – vytvořili jsme řadu, na tabuli se zapsalo MUST A MUSN’T do dvou polovin a děti se pohybovaly podle úvahy 

E, Acting – What’s the matter? – PB 47, předváděli jsme různé nemoci, které jsme následně hádali (např. He has got a cough.)

Vocabulary

Well, ill, a cold, a cough, a stomach-ache, a headache, a temperature, a toothache, a backache, an earache

Rozdali jsme si testy.

Píseň z přestávky – https://youtu.be/qdhrC4D-xEA