21.10.

POZOR: 23.10. budeme psát testík z Unit 1 a v úterý budeme spolu opakovat vše, co jsme se naučili.

Nejdříve jsme se protáhli s Make a circle

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový
Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook 17(celá), 21( pouze cv. 1 a 3) úkol je na 4.11.

MDR: Podívej se na obrázek a zakroužkuj co slyšíš (podobný úkol bude v testíku)

Pracovali jsme se SB na straně 17

Ve SB na straně 20 jsme si poslechli a udělali malovací cvičení. Na straně 21 jsme si udělali Quiz.

Zahráli jsme si Duel s flashkartami a slovíčky z Unit 1

Podívali jsme se na test a pak jsme opakovali vše, co v něm bude.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



21.10.

POZOR: 23.10. budeme psát testík z Unit 1 a v úterý budeme spolu opakovat vše, co jsme se naučili.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový
HOMEWORK: Workbook strana 17 (celá) a 21 (pouze cv. 1 a 3) úkol je na 4.11.

Nejdříve jsme se protáhli s Make a circle

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem K Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku K a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko K do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem K, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Pracovali jsme se SB na straně 16 poslouchali jsme cvičení. Na straně 20 ve SB jsme poslouchali cvičení a pak si představovali svoje.

Podívali jsme se krátce na test, který nás čeká ve čtvrtek a pak jsme opakovali slovíčka a gramatiku, která v něm bude.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče, aby si s dětmi nějakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

16.10.

POZOR: 23.10. budeme psát testík z Unit 1 a v úterý budeme spolu opakovat vše, co jsme se naučili.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 11, 12, 13 na úterý 21.10.2025

Nejdříve jsme se protáhli s The Jellyfish

MDR: Psali jsme si do sešitu slovíčka podle obrázků na tabuli.

Pracovali jsme se SB na straně 14-15 Přečetli jsme si příběh, podívali se na video a povídali si o příběhu.

Zahráli jsme si šarády s našimi slovíčky.

Udělali jsme si cvičení ve WB na straně 15

Spojovali jsme otázky a odpovědi – s rozstřihanými dialogy. (pozor bude v testíku z Unit 1)

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



16.10.

POZOR: 23.10. budeme psát testík z Unit 1 a v úterý budeme spolu opakovat vše, co jsme se naučili.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 12, 13 na úterý 21.10.2025 (cv 2 na straně 12 mohou děti pouze udělat fajfku (ano) a nebo křížek (ne) nemusí psát.

Nejdříve jsme se protáhli s The Jellyfish

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem I Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku J a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko J do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem J, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Pracovali jsme se SB na straně 14-15 a poslechli jsme si příběh a podívali se na video. Potom jsme si o příběhu povídali. Udělali jsme si cv. na straně 15

Udělali jsme si cv. 2 ve WB na straně 15 a 16

Zahráli jsme si hry s novými slovíčky, abychom si je procvičili – Královnu a Krále (s našimi taškami), What´s missing… a I spy something starting with letter…

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče, aby si s dětmi nějakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

14.10.

POZOR – začíná se nám rozmáhat nešvar – nedělání domácích úkolů.
Prosíme rodiče, aby s dětmi domácí úkoly, které měly děti dnes odevzdat, doplnili do čtvrtka 16.10.
A prosím nezapomeňte, že na příští úterý máme další úkol – úkol, který jsme dostali dnes.

Nejdříve jsme se protáhli s The Jellyfish

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem I Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku I a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko H do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem I, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový
HOMEWORK: Workbook str. 12, 13 na úterý 21.10.2025 (cv 2 na straně 12 mohou děti pouze udělat fajfku (ano) a nebo křížek (ne) nemusí psát.
Náhled domácího úkolu na příští úterý:

Pracovali jsme se SB na straně 12 a poslechli jsme si písničku a udělali si cvičení.

Zahráli jsme si hru s našimi vybarvenými taškami a pomůckami.

Pracovali jsme se SB na straně 13 – udělali jsme si cv.1 a doplnili samolepky. Zahráli jsme si hru Král a Královna a dávali jsme příkazy – Open your book. Close your book…

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
dnes se nám vylíhla monstra! změnit si je budeme moci až získáme více bodů a náš krásný avatar? bude ještě o pár bodíků později 🙂

Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče, aby si s dětmi nějakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

14.10.

Nejdříve jsme se protáhli s The Jellyfish

MDR: Psali jsme si do sešitu hodiny podle obrázků na tabuli.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadalis i nový
HOMEWORK: Workbook str. 11, 12, 13 na úterý 21.10.2025

Pracovali jsme se SB na straně 12 a poslechli si písničku a udělali cv.

Zahráli jsme si hru – Pexeso – s novými slovíčky – have lunch…have breakfast, get up.

Ve SB na straně 13 jsme si vysvětlili jak se používá 3 osoba. Vytvářeli jsme věty s HE, SHE a slovesa ve správném tvaru.

Udělali jsme si cv.2 na straně 119 ve SB.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
dnes se nám vylíhla monstra! změnit si je budeme moci až získáme více bodů a náš krásný avatar? bude ještě o pár bodíků později 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



09.10.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 10 na úterý 14.10.2025
Pozor pozor – dnes jsme dostali za domácí úkol ještě vybarvit a vystříhnout: bag (ten ještě slepit) a pár slovíček, která si máme na úterý přinést (z druhé strany, poprosím, podepsat) abychom si s nimi mohli zahrát hry se slovíčky.

Děti dostaly zpět opravené testíky a dopadly výborně:-)

Nejdříve jsme se protáhli s písničkou The Pinocchio

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem H Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku H a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko H do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem H, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Pracovali jsme se SB na straně 10 a seznámili jsme se s novými slovíčky z Unitu 1. Prosíme procvičte si výslovnost s naším videem – najdete v záhlaví naši webové stránky.

Zahráli jsme si několik her s flashkartami a na tabuli abychom si slovíčka procvičili.

Pracovali jsme se SB na straně 11 – Otázky a krátké odpovědi. podívali jsme se na video s Penny.

Udělali jsme si cv. 2 na straně 11 ve Workbooku.

prošli jsme si několik písmenek s jógou. a na konec hodiny jsme si zahráli hru s novými slovíčky. (Unit 1)

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
dnes se nám vylíhla monstra! změnit si je budeme moci až získáme více bodů a náš krásný avatar? bude ještě o pár bodíků později 🙂

Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče, aby si s dětmi nějakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji

09.10.

Nezapomeňte na HOMEWORK: Workbook str. 10 na úterý 14.10.2025

Nejdříve jsme se protáhli s The Pinocchio.

Děti dostaly zpět opravené testíky a dopadly výborně:-)

MDR: krátké otázky a odpovídali krátkými odpověďmi – What time do you wake up? I wake up at…

Pracovali jsme se SB na straně 10 a zopakovali jsme si nová slovíčka.
Ve Workbooku na straně 120 jsme si udělali Picture Dictionary.

Zahráli jsme si hru s novými slovíčky.

Ve SB na straně 11 jsme si vysvětlili jak se říkají hodiny. Podívali jsme se na video s Penny.

Ve SB na straně 119 jsme si udělali cv. 1

Trénovali jsme hodiny a říkali jsme si nahlas čas.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
dnes se nám vylíhla monstra! změnit si je budeme moci až získáme více bodů a náš krásný avatar? bude ještě o pár bodíků později 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



07.10.

Nejdříve jsme se protáhli s písničkou,

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový:
HOMEWORK: Workbook str. 10 na úterý 14.10.2025

zopakovali jsme si There is/there are a slovíčka z Unit 0

Napsali jsme si testík.
Na konec hodiny jsme se protáhli s videem.

Vyhlásili jsme si studenta měsíce September. – vítězi gratulujeme!

Rozdělili jsme si body v našem DOJO.
A pozor krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Prosba: kdo ještě neposlal prosím pošlete obrázky, abychom mohli připravit dětem jejich avatary 🙂



07.10.

Najdříve jsme se protáhli s písničkou Stand up.

Dnes jsme pokračovali s naším ABC bookem a písmenkem G Nejdříve jsme se podívali na video na Starfall.
Potom jsme se podívali na video na stránkách LEAP o písmenku G a naučili jsme se nová slovíčka, potom jsme si napsali písmenko G do našeho sešitu a vybarvili jsme si obrázky.
Prosíme doma zopakovat video s písmenkem G, aby se děti naučili slovíčka a správnou výslovnost.

Zkontrolovali jsme si domácí úkol a zadali si nový
HOMEWORK: Workbook str. 10 na úterý 14.10.2025

Potom jsme si napsali první půlku testíku.

Testíky byly prý jednoduché. Opravené je děti dostanou příští hodinu.

Dnes jsme se vyhlásili studenta měsíce September.

Rozdělili jsme si body v našem DOJO. Krásně sbíráme bodíky a dnes jsme se dověděli jak se nám vajíčka vylíhnou – Vajíčko se vylíhne jakmile získám 30 bodů – vylíhne se mi „monstrum“ a jakmile získám celkem 60, monstrum se mi změní v mého krásného avatara 🙂

Ještě nám chybí pár avatarů – poprosím rodiče, aby si s dětmi nejakého vybrali a poslali obrázek, Děkuji