19.9. a 21.9.

Introduction: S dětmi jsme se v kroužku na zemi společně přivítali a vzájemně se představili za pomoci hlavní postavičky – Hippo (hrošík) – která nás bude spolu se svými kamarády Monkey (opička), Dog (pejsek), Cat (kočička) provázet po celý školní rok. Po vyvolání jména jsme s pomocí postavičky řekly: Hello … (jméno) a děti po nás opakovaly.

Hello song: Na přivítanou jsme si zatancovali na písničku Hi! Hello! (texty písniček najdete zde) a děti se postupně přidávaly ke zpěvu.

Class rules: S dětmi jsme si vysvětlili pravidla, která musíme dodržovat. Don‘t run (neběhat), Don’t shout (nekřičet), Listen (poslouchat), děti přidávaly Don’t push (nestrkat se) atd.

Phrases: Naučili jsme se fráze jako: Make a line (udělejte řadu), Make a circle (udělejte kolečko), Sit down (posaďte se), Stand up (postavte se), See you soon (brzy se uvidíme) atd.

Games: Za pomoci Flashcards (barevné obrázkové kartičky) jsme hráli jak pohybové (obíhání, skákání), tak statické hry, při kterých jsme se seznamovali a osvojovali si „jména“ již zmíněných postaviček.

Workbook: Rozdaly jsme dětem pracovní sešity, které budou v tomto roce používat, a měly za úkol nakreslit Smiley face (smajlíka). Dalším úkolem bylo nalepit obrázky hrošíkových kamarádů (Hippo’s friends), přičemž děti odpovídaly na otázky „Who is this?“, „Where is …?“. Během toho jsme rozdaly Sticker book (malá knížka s jejich jménem), kam dětem za splnění úkolu nalepíme Sticker (samolepku), kterou si mohou samy vybrat.

Goodbye song: Na konec hodiny nás čekala písnička na rozloučenou Goodbye song, při které jsme si společně zatancovali a rozloučili se. Na závěr jsme se rozloučili také s našimi postavičkami: Goodbye Hippo! Goodbye Cat!…