2.10.

Homework: žádný domácí úkol nebyl zadán. Ti, co neměli na dnešek vypracovaný domácí úkol, prosíme o doplnění do středy 4.10. Také ještě ne všichni jsou zaregistrováni na platformě Cambridge One (pomocí kódů v učebnicích). V případě problému, prosíme, kontaktujte, paní Barešovou. Děkujeme.

Test Party: Příští středu (4.10.) máme v plánu napsat si opakování z Unit 0. Objeví se v něm slovní zásoba z této lekce, z gramatiky pak tvoření otázek v minulém a přítomném čase a krátké odpovědi na ně. 

Introduction: Ptáme se a odpovídáme na otázku What do you like? I like … (např. I like to draw. I like dancing). Poté si říkáme, co mají naši spolužáci rádi  a tím si procvičujeme tvar slovesa v různých osobách a číslech (např. He likes playing football. She likes doing puzzles. They like to speak English.)

Portfolio: Podle poslechu krátkých dialogů odpovídáme na otázky v přítomném čase.

Unit vocabulary and Phrases: big wheel, roller coaster, roundabout, dodgem car,band, mayor, microphone, journalist, photographer; why, what, where, who, when, how;  

Other information:
Checking homework
 – společně opravujeme domácí úkol.
Dnešní hodinu věnujeme opakování. Hrajeme různé hry na procvičování slovní zásoby (What’s missing?, Spell or Slime, hláskujeme slova v kroužku) a gramatiky (Sentence Stacker).
Také oceňujeme naší Studentku měsíce září a moc jí gratulujeme. Skvělá práce!