26. 9.

Timebomb – Opět jsme zahájili hodinu dětmi oblíbenou hrou s časovačem na různé okruhy. Přidali jsme k procvičení také téma „Které věci se nacházejí ve třídě.“

Portfolios – Do svých sešitů děti zapisovaly „There is a … /There are some …“ dle věcí, které ve třídě vidí. Následně doplňovaly chybějící slova do vět podle počtu písmen (procvičování správného zápisu písmen ve slovech).

Back to school words – Děti si kreslily ve dvojicích na destičky různé obrázky s tematikou věcí ve třídě (opakování), musely navzájem uhodnout, které slovíčko druhý nakreslil.

HW – Po přestávce jsme si prošli stránky s úkoly z minulého týdne, do příštího úterý (3. 10.) dostaly zadané úkoly na stranách 6 a 7, které jsme s dětmi opět prošli a vysvětlili si je.

Story reading – Ve dvou skupinách jsme s dětmi pročítali příběh v našich učebnicích (stylem komixu), který jsme si poté poslechli. Následně jsme se o příběhu pobavili a udělali společně cvičení v učebnici, která na téma navazovala.

Superhero – V závěru hodiny si děti vytvářely své superhrdiny se superschopnostmi a dozvídali jsme se, co jejich hrdinové umí. Jelikož ne všechny děti své superhrdiny dokončily, k této aktivitě se vrátíme příští týden.