Homework due Monday, 6.10.: SB str. 118.; procvičování číslovek 1-100 a slovní zásoby z Unit 0
Library: prosíme o vracení anglických knih z knihovny. Pokud si někdo přeje prodloužit lhůtu na půjčení, ať nám dá vědět. Děkujeme!
Word Chain: na zahřátí jsme si zahráli hru podobnou naší „slovní kopané“, kdy jsme říkali slovo začínající na písmeno, kterým končilo předchozí slovo, které řekl náš kamarád
Portfolio: doplňovali jsme přivlastňovací zájmena do vět a věty jsme psali do sešitu např. 1. Laura is ____ (Emily’s) best friend. 2. Chris and Marco are ____ (Isabel’s) brothers. 3. ___ (Katie’s) dog is called Bubbles.
Question of the Day: ptali jsme se a odpovídali, jestli máme nějaké tety a strýčky Do you have any ants or uncles? I have … uncles and. … ants.
Bookwork:
SB str. 8-9 cv. 1, 2 – sledovali jsme na videu a četli nahlas příběh, jak Ben a Lucy nachází ve sklepě hradu knihu, kterou se jim Horax a Zelda pokusí vzít (cv. 1); určovali jsme, zda jsou uvedená tvrzení pravdivá či ne a společně kontrolovali (cv. 2)
WB str. 8 cv. 1 – podle příběhu jsme do vět doplňovali slova z nabídky
Unit 0 vocabulary: upstairs, downstairs, cellar, číslovky 21-100; family tree, grandparents – grandfather, grandmother; parents – mother, father; son, daughter, sister, brother, aunt, uncle, cousin(s)
Other information:
Checking homework – zkontrolovali jsme si dnešní domácí úkol.
Family Tree – pokračovali jsme v práci na našem „stromu života“ a pojmenovávali jednotlivé členy rodiny.
