12.9.

(Přidávám i vysvětlení v modré barvě, které od dalšího zápisu již nebudu zahrnovat)

Homework, due … (úkol, vypracovat do …)děti dnes žádný úkol nedostaly, ale prosíme rodiče, aby nezapomněli v učebnici a cvičebnici na první straně obálky zevnitř seškrábat kód a přihlásit se podle tam uvedených instrukcí do portálu CambridgeOne, kde po přihlášení budete mít k dispozici audionahrávky, videa a hry z učebnice. Děkujeme!

Alphabet book (knížka, kterou děti dostaly pro výuku písmenek, nechávají si jí ve škole u učitele): Děti dnes dostaly svou vlastní Alphabet Book, kterou si podepsaly a první stránku si mohly vybarvit ke své libosti.

Grammar (gramatika): Porozumění otázkám:

What is your favourite colour? (Jaká je tvoje nejoblíbenější barva?)

What is your name? (Jak se jmenuješ?)

Vocabulary, Phrases (slovíčka a fráze): blue, red, pink, green

Other information (další informace)Vítejte do programu LEAP! Na dnešní první hodině jsme se nejprve všichni navzájem přivítali písničkou. Poté jsme se společně představili a každý řekl, jaká je jeho nejoblíbenější barva. Vybarvili jsme si obálky našich Alphabet books a podepsali jsme si je. Po přestávce jsme se rozhýbali krátkým aktivním videem a vysvětlili jsme si pravidla Sněžných sov – třídní pravidla. Pak děti vybarvily svou vlastní (sněžnou) sovu, kterou příští hodinu nalepíme na třídní plakát. Jak děti vytvářely ten si můžete prohlédnout na přiložené fotografii. Děkujeme za příjemnou hodinu plnou spolupráce a těšíme se opět ve čtvrtek!