26.9.

V kroužku: 1. What’s your name? My name is… 2. How old are you? I’m 6. I’m seven.

Phonics song: písnička s abecedou

Starfall: písmenko C

Alphabet book: písmenko C, c a obrázky

Bookwork: učebnice SB str. 7, posloucháme a spojujeme (Flash’s bag is green.) Dohromady pak opakujeme jednoduché věty podle obrázku na interaktivní tabuli.

Homework: ukázali jsme si, jak se nám povedl domácí úkol. Obrázky se moc povedly. Kdo dnes zapomněl, ukáže nám obrázek na příští hodině v úterý.

Homework: nový domácí úkol, cvičebnice WB str. 5, cvičení 3 – otázky, které procvičujeme v kroužku. 1. What’s your name? (Jak se jmenuješ?) 2. How old are you? (Kolik ti je?) – píšeme číslici. Domácí úkol je až na čtvrtek 5. 10.

Starfall: písmenko D

Alphabet book: písmenko D, d a obrázky

V kroužku opakujeme čísla: když hraje písnička, posíláme si obrázkové kartičky s čísly. Když písnička zastaví, postupně nahlas říkáme, jaké máme číslo.

Bookwork: učebnice SB str. 5, cvičení 1 – podle instrukcí obtahujeme jednotlivá čísla a říkáme barvu. (Trace number 7. What colour is it? / Obtáhni číslo 7. Jakou má barvu?). Ve sloupečku s číslicemi jsme podtrhali pouze první písmenka, která si při výslovnosti zdůrazňujeme, abychom je dokázali poznat (two – T, seven – S, Five – F…)