6.11.

Homework due Monday, 13.11.: WB strana 22/ cv. 1, 23 (celá) a str. 25/cv. 1
Látku obsaženou v části domácího úkolu (some/any), budeme probírat ve středu ve škole, ale chtěli jsme Vás na úkol upozornit s předstihem. Prosíme také o navrácení anglických knížek z knihovny – pár nám jich ještě chybí. Děkujeme!

Introduction: vítáme se novou písničkou a říkáme si, co rádi jíme (např. „What do you like eating? I like eating chocolate.“)

Portfolio: luštíme zamotaná slovíčka podle nápovědy v podobě obrázků (gevebtlase = vegetables; dnlmeoae = lemonade; apelp cuije = apple juice lrosl = rolls) a píšeme slovíčka podle obrázků (rolls, cheese, water, soup)

Bookwork:
SB str. 22 cv. 2 – podle poslechu odpovídáme na otázky

Unit 2 vocabulary: 
apple juice, rolls, cheese, water, soup, vegetables, lemonade, salad

Other information:
Dnes si žáci odnesli domů opravené testy z Unit 1 i zkontrolované pracovní listy, které byly za domácí úkol. Ne všichni měli úkol na dnešek vypracovaný.
Zaměřujeme se na procvičování slovní zásoby a její hláskování prostřednictvím různých her např. Mini Whiteboards Game (podle nápovědy v podobě obrázkových karet píšeme na malé bílé tabulky slovíčka); 10 seconds Art (podle pokynů Miss Christiny kreslíme na tabuli obrázek a ostatní hádají, o co jde).
Plurals – opakujeme, jak tvoříme množné číslo u podstatných jmen (např. a banana – two bananas; an apple – three apples).