14. 9.

Dnes jsme se přivítali na první hodině v letošním roce.

Nejdříve jsme se představili –“I’m Miss Christina. What’s your name?” “Hello. I’m Miss Alice”.

Conversation – “I’m Miss Christina. I’m 10 years old. How old are you?” “I’m Miss Alice. I’m 10 years old. This is Christina. She is 10 years old. How old are you?”

Team mascot – představili jsme si maskota naší skupinky a tím budou v letošním roce „SEA HORSES“. Podívali jsme se na krátké video a obrázky. Pověděli jsme si základní informace o mořském koníkovi. Ptali jsme se a k otázkám přiřazovali správné odpovědi.

Class rules – dnes jsme si také zopakovali pravidla, která budeme v našich hodinách dodržovat. Následně děti podepsaly certifikát jako uzavření dohody mezi námi.
(pay attention (listen to the teacher and to other students when they are speaking), raise your hand, bring your books and homework, be kind (no fighting or bullying), help each other, no mobile phones, no running, no standing or sitting on desks.”)

Děti, které nenavštívily Back-to-school dostaly dnes učebnice.

Portfolio – Ozdobili a podepsali jsme si sešity, které budeme v hodinách potřebovat

Homework – domácí úkol – do příštího týdne děti přinesou od rodičů podepsaný list papíru, kde jsou informace jak se dostat na stránky naší skupinky. Zde najdou veškeré informace z hodin a domácí úkoly.