25.9.

Homework due Monday, 2.10.: WB (Workbook) strany 7 a 9 (celé). Také prosíme o smazání kódů z OBOU učebnic a registraci do platformy Cambridge One – ještě několik žáků to nemá hotové. Děkujeme.

Introduction: vítáme se novou písničkou Hello song a říkáme si, jak se máme a co jsme dělali o víkendu (How are you today? What did you do this weekend?) – např. I’m fine. This weekend I went to the park.)

Portfolio: doplňujeme do otázek v přítomném čase a krátkých odpovědí na tabuli chybějící slova např. (do, does, are, how, what, …) a věty píšeme do sešitu.

Bookwork: 
SB str. 7 cv. 1, 3 – doplňujeme do textu chybějící slova, posloucháme a společně kontrolujeme; díváme se na video o Gregovi a čteme otázky v minulém čase

Grammar: 
opakujeme a procvičujeme tvoření otázek v minulém čase
např. Did you have a lot of fun? How did you get there? Were you happy? Was it dangerous? 

Unit vocabulary and Phrases: big wheel, roller coaster, roundabout, dodgem car, band, mayor, microphone, journalist, photographer

Other information:
Checking homework – společně kontrolujeme dnešní domácí úkol.
Letter Tiles – dělíme se do třech týmů a pomocí magnetických písmenek procvičujeme hláskování slovíček z probírané lekce. Musíme žáky pochválit, šlo jim to velmi dobře!
Word Hop – vyučující říká neúplné otázky v minulém čase a naším úkolem je vybrat chybějící slovo z nabídky (did, how, was, were, what), která se nachází na papírkách umístěných na zemi, a doskákat k němu.